دسته بندی نشده

آموزش تزریق ژل لب با روش ها جدید

تزریق ژل لب

در این مقاله قصد دارم راز داشتن لب هایی زیبا و طبیعی را به شما آموزش دهیم و به بررسی روش های تزریق ژل لب پردازم. پس با ما همراه باشید. ابتدا باید نکات مهمی را درباره آناتومی بنیادی لب، تناسب، قرینه سازی و محدودیت های تزریق ژل فیلر بدانید.

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب

قابل ذکر است که مهم تر از انتخاب ژل و تزریق ژل لب ، مهارت و تجربه دکتر تزریق کننده می باشد. این موضوع بسیار مهم است و لازم است این کار حتما توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود.

اکثر بیماران نمی دانند که تزریق ژل لب یا بازگردانی حجم از دست رفته لب ها، مشکلات و ریسک هایی نیز به همراه دارد. این کار نیازمند تجربه، آناتومی شناسی و چشمانی با قدرت دید بالاست.

بهترین ویژگی در همه فیلرها وجود دارد، این است که آن ها دارای هیالورونیک اسید هستند و در صورت نیاز می شود این فیلر را آب کرد. ممکن است شخصی به کلینیک زیبایی مراجعه کند و فیلری به لب هایش تزریق شود و نتیجه به دست آمده مورد دلخواه آن شخص نباشد. یا حتی ممکن است فیلر در قسمت هایی از لب به اشتباه تزریق شود و عدم تقارن و عدم تناسب ایجاد گردد.

افرادی که لب های نازک و کوچک دارند، به هیچ عنوان نمی توان لب هایشان را به لب هایی حجیم و دلپذیر تبدیل کرد. ما فقط میتوانیم برای این اشخاص، از روش هایی برای ایجاد برجستگی، کانتور، شکل دهی و حجم دهی استفاده کنیم، ولی هیچگاه نمی توانیم به آن ها حجمی که بسیار دلخواه باشد، بدهیم، اگرچه می توانیم به لب ها ظاهر و شکلی طبیعی ببخشیم.

تزریق ژل لب در افراد سن بالا

در افرادی که سن بالایی دارند و از لب های باریکی برخوردار هستند، در برجسته سازی یا بازگردانی حجم از دست رفته به لب ها، این موضوع اهمیت دارد که لب ها طبیعی و جذاب باشند و با هارمونی خاصی در صورت قرار بگیرند.

پس افرادی که تمایل دارند لب هایی زیبا و طبیعی داشته باشند، باید بدانند که با افزایش سن باید مراقب پوست خود باشند مخصوصا برای زیاد کردن کلاژن و الاستین در قسمت های قرمز لب و در قسمت های سفید اطراف آن.

از محصولاتی که عملکرد خوب و مناسبی در این زمینه دارند می توان C_ESTA برای لب و همچنین ترکیبات پزشکی که تقویت کننده لب می باشند را نام برد.

توجه داشته باشید که برای داشتن لب هایی زیبا و طبیعی پیشگیری بسیار راحت تر از تلاش برای درمان است. پس مراقب پوست خود باشید و تا حد امکان از عواملی که باعث پیری و ایجاد چروک بر روی لب ها می شود، خودداری کنید.

شناخت آناتومی قبل از تزریق ژل لب

اطلاع از آناتومی لب ها، برای پیکر تراشان مناسب است. زیرا با استفاده از ژل فیلر ، به لب ها شکل و فرمی زیبا می دهند. شکل سه بعدی هر ناحیه و زیر ساخت های لب، باید مورد بررسی قرار گیرد و این موضوع بسیار مهم و ضروری است.

آناتومی لب بالا

برای داشتن لب هایی زیبا و طبیعی خوب است که ابتدا با آناتومی لب ها آشنا باشید. در ناحیه میانی لب بالا، سه برآمدگی وجود دارد. این برآمدگی ها در لب هر بیمار با سایزهای متنوع وجود دارند. معمولاً بخش میانی این سه برآمدگی، بزرگ تر است و دو برآمدگی کناری کوچک تر هستند. اما در برخی بیماران دو برآمدگی کناری بزرگ تر و برآمدگی میانی کوچک تر است.

آناتومی لب پایین

در لب پایین، دو برآمدگی بزرگ وجود دارد که میدلاین در وسط آنها قرار گرفته است و تقریبا دو سوم از وسط لب پایین را شامل می شود.

کناره های لب بالا و پایین، صاف تر از بخش میدلاین هستند. در لب بالا، به خط دور لب sharp edge می گویند. اگر بخواهیم از اصطلاحات پزشکی استفاده کنم، به سه برآمدگی لب بالا و دو برآمدگی لب پایین tubercles گفته می شود. توجه داشته باشید که سه برآمدگی در بالا و دو برآمدگی در قسمت پایین وجود دارد.

در اکثر بیماران tubercles میانی لب بالا به اندازه کافی نسبت به tubercles های کناری برجستگی ندارد. به خط میان لب های قرمز (red lips) و پوست سفید پیرامون آن (white lips)،vermilion border گفته می شود. در لب های افراد جوان vermilion border اندکی برآمدگی دارد که به لب ها ساختار و شکل خاصی می دهد.

شناخت آناتومی لب ها

دو گوشه لب با نام oral commissures شناخته می شوند. با بالا رفتن سن commissure ها شل شده و پهن تر می شوند.

به فرو رفتگی کوچکی که از قسمت میانی لب بالا تا بینی ادامه دارد philtrum گفته می شود. این کلمه ریشه یونانی دارد که به معنی اکسیر عشق است . دلیل این نامگذاری این است که یونانی ها قسمت philtrum را از نظر جنسی بسیار جذاب می دانستند.

به خطوط منحنی در روی لب بالا cupids bow یا کمان کیوپید (که خدای عشق در یونان است) گفته می شود.

تناسب ها و قرینه های لب ها

در ادامه بحث تزریق ژل لب ، برای داشتن لب هایی زیبا و طبیعی تناسب هایی مهم وجود دارند که یکی از آن ها را حتما باید در خاطر نگه دارید و آن این است که در حین آنالیز لب ها و تصمیم گیری در رابطه با تزریق ژل لب یا برگرداندن حجم از دست رفته با ژل فیلر، به نسبت ارتفاع از نوک لب بالایی تا لب پایینی باید توجه کنید.

در زنان سفید پوست این نسبت 1 به 1.6 تخمین زده می شود. به این نسبت 1 به 1.6 عدد phi (فای) نیز می گویند. این نسبت در همه جا وجود دارد. همچنین در زمینه آنالیز زیبایی صورت نیز قابل اجرا است. phi همچنین با نام نسبت طلایی (golden ratio) نیز شناخته میشود و مبحث فوق العاده جالب و جذابی برای تحقیق و مطالعه است.

تناسب لب

توجه داشته باشید که در زنان رنگین پوست این نسبت تقریبا یک به یک است که باز هم جذاب شناخته می شود. زمانی که نسبت ارتفاع ایده آل لب بالا به لب پایین را بررسی می کنید، قومیت، نژاد بیمار و به طور کلی ساختار صورتش را باید در نظر بگیرید.

تناسب لب

این نمودار تناسب نشان می دهد که در حالت ایده آل، فاصله بین دو پره بینی و بین دو گوشه چشم باید برابر باشند و این نسبت همچنین در زیر لب پایین نیز وجود دارد که از وسط لب یک سوم آن را در برگرفته است.

زمانی که یک پروفایل صورت را ارزیابی می کنیم، چیزی که کاملا ایده آل است این است که برجستگی داخل لب بالا باید بیشتر از لب پایینی باشد.

در یک بیمار دیگر، ممکن است مشاهده کنید که لب پایین در واقع برجستگی داخلی بیشتری نسبت به لب بالا دارد و این اصلا رضایت بخش و مناسب نیست.

تغییرات ناشی از پیری

با گذر زمان و افزایش سن لب ها، حجم، شکل و فرم اصلی خود را از دست می دهند. علت این موضوع این است که commissureها شروع به نازک تر شدن و پهن تر شدن می کنند و commissure ها همچنین دچار افتادگی می شوند.

در واقع پوست لب بالایی بیانگر سن و سال افراد است و سن آن ها را نمایان می کند. غشای میانی پوست شروع به نازک تر شدن می کند. بر اثر افزایش سن میزان کلاژن و الاستین کاهش می یابد و با از دست دادن این دو، خطوط عمودی در بالای لب بالا ایجاد می شود.

عوامل ایجاد چین و چروک بر روی لب ها

عواملی مانند قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و مصرف دخانیات، سرعت از دست دادن کلاژن و الاستین را بیشتر می کنند و خیلی سریع تر از زمان واقعی، خطوط عمودی روی لب بالا ظاهر می شود.

مردها با گذر عمر و افزایش سن، با خطوط عمودی ایجاد شده بر روی لب بالا کم تر به مشکل بر می خورند. زیرا در صورت مردان به دلیل داشتن ریش و سبیل این خطوط به وضوح دیده نمی شود، ضمن این که این موها به انسجام پوست کمک می کنند.

برای این که پوست شما دیرتر دچار پیری شود باید از آن مراقبت کنید. مراقبت از پوست به کاهش ایجاد این خطوط و چین و چروک ها کمک بسیاری می کند.

روش های پیشگیری از پیری لب ها

راز داشتن لب هایی زیبا و طبیعی استفاده از محصولات مراقبت پوست است، استفاده از این محصولات باعث می شوند که میزان کلاژن و الاستین بیشتر شود و غشای میانی پوست را ضخیم تر می کند. همچنین مصرف روزانه ضد آفتاب در اواخر 30 سالگی و 40 سالگی، احتمال بروز این خطوط را به تاخیر می اندازد. این خطوط معمولا در اکثر بیمارانی که در پنجاه یا شصت سالگی هستند، رخ میدهد.

برای پیشگیری از روند پیری، زمانی که اولین خطوط و چین و چروک را در لب بالای خود مشاهده کردید ، سعی کنید تا نسبت به درمان آن با فیلر اقدام کنید.

یکی از تغییرات دیگری که با افزایش سن اتفاق می افتد، تغییر در پوست قسمت قرمز لب ها است. در واقع از دست دادن انعطاف این بخش، یکی از این تغییرات بزرگ است. زمانی که این اتفاق روی می دهد، برای حجیم کردن یا بازگردانی حجم از دست رفته لب ها، محدودیت هایی در میزان انبساط ها با تزریق فیلر در لب بوجود می آید.

استفاده مداوم از jan marini C_ESTA با تقویت کننده هایی که توسط پزشک تجویز شده، سبب می شود تا کلاژن و الاستین به پوست قسمت قرمز لب ها باز گردد. در نتیجه انعطاف پوست نیز افزایش می یابد. پس از این مراقبت ها اگر فیلر تزریق شود، لب ها منبسط شده و حجیم تر خواهند شد و ظاهر بسیار جوانی به خود خواهند گرفت.

اهداف و محدودیت های تزریق فیلر

در زمان بررسی برای تزریق ژل فیلر ، تعداد متعددی محصول برای استفاده وجود دارد. این محصولات از نظر مشخصات مشابه هم هستند و برای انتخاب فیلر مناسب باید آناتومی بیمار در نظر گرفته شود. پزشک متخصص با مشاهده آناتومی بیمار می تواند مشخص کند که چه تغییراتی در رابطه با زیبایی صورت این شخص قابل انجام است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *