دسته بندی نشده

تعدیل کننده های عصبی

تعدیل کننده های عصبی

ممکن است تصور کنید که همه چیز را درباره تعدیل کننده های عصبی از قبیل بوتاکس دیسپورت، مصپورت و بوتاکس کنیتوکس، می دانید و حتما اطلاع دارید که این موارد به چه میزان در چروک های ناحیه پنجه کلاغی گوشه خارجی چشم ها، خطوط اخم و استفاده های آرایشی و زیبایی، تاثیر گذار هستند. اما به جرات می توان گفت که شما اطلاع کاملی از کاربردهای بزرگ تعدیل کننده های عصبی که تاکنون برای ترمیم صورت استفاده شده، ندارید.

تعدیل کننده های عصبی

کاربردهای بزرگ تعدیل کننده های عصبی به افرادی که مشکلات قابل توجه ای دارند، کمک بسیاری می کند. برای آشنایی با این تعدیل کننده های عصبی و درک عملکرد آن ها تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

در دو دهه اخیر، محقق ها و پزشکان بسیاری، کاربردهای مهمی را برای ترمیم صورت با استفاده از این تعدیل کننده های عصبی، کشف و آزمایش کردند. نویسنده هایی که در مورد موضوع داغ جراحی پلاستیک تحقیق میکردند، مطالب پزشکی موجود در جهان را مورد جستجو قرار دادند. این مطالب شامل  موثرترین نوشته ها با بیشترین ارتباط موضوعی با بحث تعدیل کننده های عصبی nonaesthetic بودند که اثبات علمی آن ها انجام شده است.

این محققین مطالبی را پیدا می کردند که راجع به جزییات آزمایش کاربردهای nonaesthetic بود. این کاربردها به 7 بخش تقسیم میشوند که در این مقاله به توضیح مختصری در خصوص سه مورد مهم تر آن پرداخته شده است:

اختلالات مربوط به درد

تزریق تعدیل کننده های عصبی که می توانند شدت فرکانس میگرن های مزمن را کاهش داده و حتی از بروز آن ها جلو گیری نمایند. محقق ها همچنین یک کاهنده درد فوق العاده را معرفی کردند که برای بیماری هایی مانند آرتروز، نورالژی، TMJ (که مخفف سندرم اختلال درد گیجگاهی فک) بسیار مفید و موثر واقع شده است. اگرچه برای این موضوع باید مطالعات قدرتمند و بیشتری انجام پذیرد.

تعدیل کننده عصبی

پیش فعالی غده اگزوکرین

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که بیش فعالی غده اگزوکرین به چه معناست؟ کسانی که دچار سکته شدند و سابقه ALS، پارکینسون و نقص های عصبی دیگه ای را داشته اند؛ ممکن است که این افراد افتادگی های مزمنی در چهره و بدنشان به وجود آید و حتی تولید بزاق دهانشان بیش از اندازه شود. مطالعات اخیر نشان داده که تزریق بوتولیسم تاکسین می تواند تولید بیش از حد بزاق دهان را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

تعدیل کننده های عصبی

فعالیت عضلات اسکلتی

تعدیل کننده های عصبی ثابت نمودند که میتوانند شدت و دردهای ناشی از اختلال حرکتی شدید، را کاهش دهند. این اختلالات شامل اسپاسم صورت، اختلال باز و بسته کردن بیش از حد چشم و دیستونی گردن می باشد. دیستونی گردن باعث می شود سر و گردن به شکل درد آوری به صورت غیر ارادی چرخش و پیچش داشته باشد.

لازم به ذکر است که در همه این کاربردهایی که در جراحی پلاستیک زیبایی وجود دارد، این مقاله نشون می دهد که تعدیل کننده های عصب در درمان بیمارانی که دارای سردرد های میگرنی، TMJ، دیستونی گردن و تمام امراض از عصب شناسی تا زنان و زایمان و حتی فراتر از جراحی پلاستیک، فوق العاده قدرتمند و کاربردی هستند.

تعدیل کننده های عصبی

پس برای درک کاربردها و نقش تعدیل کننده های عصبی، می توانید مطالعه ای از یک صفحات اینترنتی معتبر از جراحان پلاستیک داشته باشید.

منبع : تجهیزات پزشکی امورفیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *